2024. április 27, szombat - Zita

2016. November 29. 10:56, kedd | Helyi

Óriási siker párbajtőrben a Felnőtt Magyar Bajnokságon!

Gnám Tamara és Kun Anna is duplázott a hétvégén

November végén rendezte a Magyar Vívó Szövetség a Felnőtt Magyar Bajnokságot Budapesten a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban. Pénteken és szombaton az egyéni viadalok kerültek megrendezésre. A tatai és tatabányai hölgyek sikeresen vették az első nap selejtezőjét és mindegyikük tovább jutott a szombati 32-es táblára. Kun Anna magabiztos, remek asszókkal jutott a legjobb négy közé, ahol az olimpiai bajnok Szász Emese ellen most nem sikerült a bravúr, így Anna bronzéremmel zárta az egyéni küzdelmeket.

A nap legnagyobb meglepetését, a Földi Imre Sportösztöndíjas TSC vívónője, Gnám Tamara okozta, aki átgázolt a mezőnyön, majd a tavalyi címvédő debreceni Mihály Katát legyőzve – talán az eddigi legfiatalabb döntősként – jutott az esti fináléba, ahol Szász Emesét az asszó elején megszorította, de győzött a rutin és 15-10-re az Olimpia Bajnok. Az ezüstérem így a 16 éves Tamara nyakába került.
Vasárnap a csapatversenyekkel folytatódott a bajnokság. Az OMS-Tata együttesét: Felker Adrienn, Kun Anna, Gnám Tamara, Kovács Sarolta, a 6. helyre rangsorolták. A 16-os táblán lányaink magabiztos, sima győzelmekkel jutottak a döntőbe, ahol az MTK csapata nyert.
A hétvégi bajnokság mérlege tehát, két egyéni érem, Kun Anna bronz, Gnám Tamara ezüst és az OMS-Tata csapata ezüstérem. Gratulálunk a versenyzőknek és mestereiknek: Plásztán Attilának, Partali Csabának és Juhász Bencének.