Hírek
2019. Július 13. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Országszerte zivatarra, felhőszakadásra figyelmeztetnek

A zivatar és a felhőszakadás veszélye miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki szombatra az Országos Meteorológia Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: szombatra virradó éjszaka, illetve főként hajnaltól a Dunántúlon záporos, zivataros csapadékrendszer várható, amely fokozatosan kelet felé helyeződik.
Szombaton napközben a záporok mellett több helyen várható zivatar is, helyenként felhőszakadással (rövid idő alatt 20-40 milliméter csapadékkal), néhol 60-70 kilométer/órát meghaladó széllel és jégesővel. Intenzívebb zivatarokra nagyobb eséllyel a Dél-Dunántúlon lehet számítani.
Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet 11-16, a legmagasabb hőmérséklet 20-25 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Május 28. 11:13, vasárnap | Belföld
Csaknem 800 doboz cigi lapult a kárpitok alatt
Csaknem 800 doboz zárjegy nélküli cigarettát találtak a pénzügyőrök egy bolgár kisbuszban
2023. Május 28. 08:14, vasárnap | Belföld
Átadták az új Csinger-völgyi kerékpárutat Ajkán
A Csinger-völgyi kerékpárút az ajkaiak és a városba látogató turisták kikapcsolódását is szolgálja - mondta a területfejlesztési miniszter szombaton Ajkán, a 400 millió forintból elkészült beruházás átadásán.
2023. Május 28. 08:06, vasárnap | Belföld
Pünkösd napját ünneplik a keresztények
Pünkösd napját ünneplik vasárnap a keresztény egyházak. A húsvéti időszakot lezáró ünnepen a keresztények a Szentlélek eljövetelére, az egyház alapítására és az egész világra kiterjedő missziós munka kezdetére emlékeznek.