Hírek
2023. Szeptember 11. 14:54, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
OVSZ: a szokásosnál is többen jelentkeztek a Retro véradásra
Felülmúlta a véradások száma a tavalyi részvételi adatot az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) idei Retro véradásán.
A szolgálat hétfőn az MTI-vel közölte, hogy tizenötödik alkalommal rendezte meg Retro véradását. Három nap alatt 15 vérellátó intézet várta a különleges alkalomra a véradókat. A véradásokra 1438-an jelentkeztek, felülmúlva ezzel a tavalyi részvételi számot.
A tájékoztatás szerint az eseményen a régi idők hangulatát felidéző virsli és sör menüvel látták vendégül a véradókat, egyes helyszíneken régi autókat és dísztárgyakat is meg lehetett tekinteni, a jó hangulatot pedig a '60-as, '70-es, '80-as évek zenéje biztosította.
Az OVSZ hangsúlyozta: a folyamatos és biztonságos vérellátáshoz napi 1600-1800 véradóra van szükség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
