Hírek
2018. Május 03. 09:13, csütörtök | Helyi
Pollen jelentés
Az OKI Aerobiológiai Hálózatának Tatabányára vonatkozó, 2018. évi 16. heti jelentése:
A 16. héten Tatabányán tovább erősödött a pollenterhelés.
A platán pollenkoncentrációja a hét legtöbb napján nagyon magas szintet ért el.
Magas szintet mértek a hét nagy részében a tölgy és a nyír, a hét első felében a fűz, második felében az eperfafélék virágporából, illetve egy-egy napon még a ciprus- és tiszafafélék, valamint a bükk pollenjéből is.
A hét nagyobb részében közepes, tüneteket okozó mennyiségben regisztrálták a kőris, a gyertyán, valamint a dió pollenszemeit.
Alacsony koncentrációban jelen volt még a levegőben a fenyőfélék, a juhar, a nyár, az éger pollenje, illetve néhány szem a mogyoró és a szil virágporából.
A pázsitfűfélék pollenszórása elindult – virágporuk alacsony koncentrációban a hét nagy részében jelen volt.
A kültéri allergén gombák mennyisége leginkább alacsony volt, bár egy-egy napon elérte a tüneteket okozó közepes szintet.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
