2024. május 17, péntek - Paszkál

Hírek

2014. Szeptember 25. 09:15, csütörtök | Helyi sport

SCHMELZ nemzetközi kézilabda torna Bécs

A hagyományosan magas színvonalú nemzetközi bécsi kézilabda tornán Tatabányát 2 korosztályban 3 csapat képviselte.

A megmérettetés nagyságát jól jellemzi az a tény, hogy 13 nemzet (AUT, CZE, CRO, SRB, RUS, POL, GER, SVK, SLO, ROM, LIT, SLK, HUN) képviseltette magát a 3 lány és 4 fiú korcsoportban, mintegy 97 csapattal.

A Kodály Zoltán Általános Iskolából a 2002-es fiúk között az 5. és 6. osztályosok, valamint a 2000-es korcsoportban a 8.-osok vettek részt.

A mérkőzések már pénteken megkezdődtek egy helyszínen, gyönyörű napsütéses időben egy sportközpont szabadtéri rekortán borítású pályáin, illetve csarnokaiban. A csoportmérőzések során mindhárom csapatunk derekasan küzdött a legjobb helyen történő továbbjutásért.

Eredmények (péntek):
5. osztály (1 évvel fiatalabbak mint a korcsoport)

Tatabánya Kodály (HUN) - MRK Krka (SLO) 12:7

Másnap az időjárás közbeszólt és a folyamatosan szakadó eső a csapatokat a sportcsarnokokba kényszerítette. Sajnos minden korosztály a város különböző helyén játszott.

Eredmények (szombat):
5. osztály
Csoportmeccs
Tatabánya Kodály 2 (HUN) - POST SV (AUT) 10:10
Ezzel az eredménnyel 4. helyen végeztek így 13.-16. helyért játszhattak. A helyosztón sajnos nagy küzdelembe kikaptak.
Tatabánya Kodály 2 (HUN) - W.A.T. Floridsdorf (AUT) 5:7
Ezután a 15.-16. helyéért folytathatták a kicsik.
Tatabánya Kodály 2 (HUN) - Krka 2 (SLO) 14:6

Végül összességében az 1 évvel idősebbek között 2 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség mellett a 21 csapatból a 15. helyen zártak.

6. osztály
Tatabánya Kodály 1 (HUN) - Krka 2 (SLO) 11:6
Ezzel a győzelemmel a csoportunkba a 2. helyen végeztünk.
Tatabánya Kodály 1 (HUN) - Vöslauer HC 1 (AUT) 9:13
Ez a vereség azt jelentette, hogy nem jutottunk a 4 közé és a továbbiakban az 5-8. helyért folytathatjuk.
Tatabánya Kodály 1 (HUN) - UHC Tullin (AUT) 14:4
Ezzel a magabiztos győzelemmel az 5-6. helyért játszhattunk.
A mérkőzésen szoros nagy csata alakult ki és a 12-12 végeredmény után a hosszabbításban dőlt el a mérkőzés, sajnos az ellenfél javára akik a csoportmeccsek során is legyőztek minket.
A 6. osztályosok az előzőekben említett 21 csapatból 5 győzelem, 3 vereséggel a 6. helyen végeztek.

8. osztály
Az első csoportmeccset nem kellet lejátszanunk , mert az ellenfél nem jelent meg
Tatabánya Kodály (HUN) – UHLZ Perchtoldsdorf (AUT) 6:0
Első helyen jutottunk tovább a csoportból.
Tatabánya Kodály (HUN) - Auswahl Mittelfranken (GER) 16:12
Ez a győzelem azt jelentette, hogy a csapat már a döntőbe jutásért játszhatott.
Tatabánya Kodály (HUN) - HC Fivers WAT Margareten (AUT) 15:12
Nagy küzdelemben hosszabbítás után sikerült az osztrák csapatot is legyőzni, így készülhettek a fiúk a másnapi döntőre.

Döntő
A döntőben szintén egy osztrák csapat volt az ellenfél. A torna utolsó mérkőzése volt a miénk szinte teljesen megtelt a városi csarnok a hazai szurkolókkal és a többi helyezett csapattal. Nem az ellenfél csapata és nem is a szurkolók jelentették a legnagyobb nehézséget ezen a meccsen, hanem a játékvezetők ténykedése. Nem játszottunk kimagaslóan, de a 2×20 perces meccsen mintegy teljes félidőnyit 20 percet kényszerültünk emberhátrányban játszani. Sajnos ez megbosszulta magát a hosszabbításban és a fejben és fizikailag is elfáradt csapatunk elvesztette a döntőt.
Tatabánya Kodály 1 (HUN) – Union West Wien/1(AUT) 20:22

A csapat tagjai: Szák Bence, Bogyó Benedek, Székely Mátyás, Horváth Milán, Barabás Zsolt, Barna László, Gyurmánczi Ádám, Kamocsai Benedegúz, Zovits Zalán, Farkas Bence, Hornyák Vendel, Nagy Mihály, Papp Domonkos