Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt

Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) maradt az egyetlen történelmi párt a politikai palettán, és 82 éves történetének valamennyi programpontja vállalható 1944-től 1990-en át a mai napig - mondta Semjén Zsolt, a kisebbik kormánypárt elnöke a Fidesz-KDNP képviselői kerethirdetésén hétfőn Budapesten.

Semjén Zsolt úgy fogalmazott, hogy a KDNP egyfelől a nagy öregek pártja, gondoljunk Barankovics Istvánra és Varga Lászlóra, de ami nemcsak azért igaz, mert számos államférfit adott, hanem azért is, mert az egyetlen olyan párt, amelynek szentjei is voltak, hiszen Bálint Sándor néprajztudós és Károlyi Bernát ferences vértanú boldoggá avatása folyamatban van, akik a párt parlamenti képviselői voltak.

Kitért arra is, hogy másfelől az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ), a Morus Akadémia - akik jellemzően az egyházi egyetemek világából jönnek - azt jelzi, a KDNP a fiatal kereszténydemokraták pártja is.

Mind a kettő igaz, de valójában a KDNP mint keresztény párt az örökkévalóság pártja. Az örökkévaló értékeket képviselik az itt és most világában, és ha fiatalok, akkor azért azok, mert az örökkévaló értékek mindig aktuálisak.

Címkék: KDNP, Semjén Zsolt

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot

Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -

2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld

Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit

Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.

2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak

Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent