Hírek
2012. Április 16. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Sétával gyógyítható a depresszió
Nincs egyszerűbb, mint a séta beiktatása a napi menetrendbe, amivel még ráadásul olyan betegségek is gyógyíthatók, mint a depresszió – állítják legújabb tanulmányukban skót kutatók.
Azt már korábban kimutatták, hogy az intenzív mozgás csökkenti a depresszió tüneteit, de a hatása kevésbé megerőltető mozgástevékenység esetén eddig nem volt tisztázott. Most azonban a Mental Health and Physical Activity című folyóiratban megjelent tanulmány rámutatott, hogy a séta is jó hatással van a depresszió kezelésére.
Minden tizedik ember szenved élete során depressziótól. Lehet kezelni gyógyszerrel, de az enyhébb tünetekkel rendelkező pácienseknek a mérsékelt vagy intenzív mozgás önmagában is gyógymód lehet. A kutatók mindezt 341 beteg megfigyelése alapján állapították meg – írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 11:00, vasárnap | Belföld
Vagyonnyilatkozat: Tovább csökkentek Orbán Viktor megtakarításai
Orbán Viktor tavaly március óta havi bruttó 7,2 millió forintot keres, mégis csökkent a megtakarítása: a januári vagyonnyilatkozathoz képest 667 ezer forinttal kevesebb pénze maradt.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
