2024. május 15, szerda - Zsófia

2012. Április 12. 12:45, csütörtök | Helyi sport

Sikeres húsvéti torna Hollandiában

A hagyományos hollandiai húsvéti birkózó-versenyen egy nagy magyar csapat utazott Utrechtbe.

A Dorogi Nehézatlétikai Club szervezésében a dorogiak mellett jó néhány hazai klub is képviseltette magát ezen a versenyen. A Tatabányai Sport Club két kiválósága, a többszörös magyar bajnok és diákolimpiai bajnok, kadett válogatott esélyes Árvai Márk és a szintén diák magyar bajnok és diákolimpiai bajnok Vátzi Bálint képviselte színeinket nem is akárhogyan. A 20 főt felvonultató mezőnyben Árvai Márk súlyában öt győzelemmel jutott a döntőbe és ott is csak szoros három-menetes mérkőzésen kapott ki és a jól megérdemelt második helyen végzett. Vátzi Bálint szintén nagyot teljesített, hisz egy magyar, egy izraeli és egy német ellenfelet legyőzve nyerte meg súlycsoportját.
A 15 országos több, mint 600 versenyzőjét felvonultató versenyen a csapatban is nagy magyar siker született, hisz Észak-Rajna Westfalia csapata mögött „a dorogi wrestling team” gárdája a második helyen végzett.
Mind Márk, mind Bálint számára hasznos felkészülés volt ez a verseny a közelgő válogató-versenyekre, a diákolimpiai döntőre és a magyar bajnokságra.

Döntő: Jacob Doronov (De Halter Utrecht-NED) : Árvai Márk (HUN) 4:2; 0:3; 6:3

2000-2001-2002-2003-2004 47 kg (8 induló)
I. kör Takács István (Dorog-HUN) : Vátzi Bálint (HUN) 0:1 ; 0:2
II. kör Vátzi Bálint (HUN) : Daniel Kovalenko (ISR) 8:0 TUS
III. kör Vátzi Bálint (HUN) erőnyerő : -----------------
Döntő: Vátzi Bálint (HUN) : Ertugrul Agca (Nordhein-Westfallen-GER) 3:1; 0:6; 1:0

2024. Május 15. 14:08, szerda | Belföld

Május 16-tól elérhetők a 30 év feletti álláskeresőket segítő támogatások

Május 16-tól elérhetők a 30 év feletti álláskeresők és inaktívak elhelyezkedését célzó támogatások, az uniós társfinanszírozással megvalósuló program teljes kerete több mint 150 milliárd forint -

2024. Május 15. 09:45, szerda | PR

K&H: a karbonlábnyom csökkentése üzletileg is megéri

a legfrissebb CDP-jelentés szerint csak minden ötödik európai cég aktív a zöld átállás terén

2024. Május 15. 09:21, szerda | Belföld