Hírek
2018. Március 19. 16:14, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Szombaton kezdődnek az országos táncművészeti fesztiválok
Szombaton kezdődik a Táncpedagógusok Országos Szövetsége rendezésében a különböző korosztályokat megszólító fesztiválsorozat, márciusban ifjúsági és felnőtt,
április 21-én junior, május 12-én pedig gyermekkategóriában az Erzsébetligeti Színházban Budapesten.
A 27. Országos Táncművészeti Fesztivál egyben szakmai fórum is, hiszen a produkciókat szakmai zsűri értékeli. Az érdeklődők a szólók és duók mellett csoportok bemutatkozását láthatják klasszikus balett, karakter-, társas, modern, kortárs és dzsessztánc, valamint hip-hop kategóriákban.
A pedagógusok tiszteletére június 8-án gálaműsort rendeznek, amelyen átadják a szövetségi életmű-, Táncművészetért, Táncoktatásért és nívódíjakat, valamint a Jeszenszky Endre-díjat a Magyar Táncművészeti Egyetemen.
A Táncpedagógusok Országos Szövetsége célja a táncművészet megszerettetése, a gyermekek és az ifjúság minőségi művészeti nevelése - hangsúlyozta Török Jolán, a szövetség elnöke a rendezvényeket bemutató hétfői sajtótájékoztatón Budapesten.
Hozzátette: a táncpedagógusok, akik fejlődésben lévő gyerekekkel és fiatalokkal foglalkoznak, nagy felelősséget vállalnak hivatásuk közben. A tánc fejleszti az emberi testet, az izomzatot és ízületeket, emellett pedig el kell érni, hogy örömöt adjon a résztvevőknek és lássák a táncpedagógus által kitűzött célt. Ennek a napi próbatermi munkának a megmutatására jött létre a fesztiválrendszer - mutatott rá, hozzátéve: a táncpedagógia, művészetpedagógia másik nagy feladata a közösségteremtés, így a fesztiválokon a szakmai programok mellett családi programok is létrejönnek.
A gálaesten Jeszenszky Endre-díj a Táncművészetért elismerésben részesül Frenák Pál művészeti vezető, koreográfus, míg Szalay Tamás táncpedagógus, koreográfus Jeszenszky Endre-díj a Táncoktatásért kitüntetést érdemelte ki. Életmű-díjat vehet át Galambos Tibor táncművész-koreográfus, táncpedagógus, a Fészek Művészklub igazgató-főtitkára, a Magyar Táncművészetért Alapítvány elnöke. Táncművészetért-díjat ítéltek oda Uhrik Dóra táncművésznek, balettpedagógusnak, a Pécsi Balett igazgatójának, míg a Táncoktatásért-díjat Sum Anikó táncpedagógus kapja. Szarvas Szilvia táncpedagógus modern-kortárs táncpedagógiai nívódíjat, Pétery Melinda táncpedagógus klasszikus balett táncpedagógusi nívódíjat vehet át.
A Jeszenszky Endre-díjjal, amely jelenleg a szövetség legrangosabb kitüntetése, olyan professzionális táncművészeket, koreográfusokat és táncpedagógusokat ismernek el, akik méltók Jeszenszky Endre koreográfus, balettmester munkásságához.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.
