Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2018. Április 14. 11:23, szombat | Kék hírek
Forrás: police.hu

Tanyán termesztett kábítószert két férfi Gyulán

Tanyán termesztett kábítószert két férfi Gyulán

A nyomozók elfogták a két drogkereskedőt és felszámolták a marihuánaültetvényt.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) bűnszövetségben elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást két gyulai férfi ellen. A nyomozás adatai szerint a férfiak 2017-től Gyulán kábítószert értékesítettek. A KR NNI nyomozói azt is megállapították, hogy a bűntársak mindenről előre egyeztettek egymással és a kábítószer-kereskedelmet összehangoltan végezték.

A Készenléti Rendőrség Bevetést Támogató Osztályának munkatársai 2018. április 11-én egy gyulai tanyán elfogták a két férfit. A rendőrök házkutatást tartottak az ingatlanban, ahol – különböző fejlettségi fokú – 108 tőből álló kábítószer-ültetvényt, valamint 4.097 gramm eladás céljából összekészített és becsomagolt marihuánát foglaltak le. A nyomozók a drogkereskedők otthonaiban a kábítószer értékesítéséhez használatos eszközöket, digitális mérleget, növényőrlőt, nylontasakokat, készpénzt és számítástechnikai eszközöket, valamint 1.896 gramm marihuánát és 20 gramm szív alakú amfetamintablettát találtak és foglaltak le.

A rendőrök az ügyben öt személyt hallgattak ki gyanúsítottként, közülük hármat – akik fogyasztóként a dílerektől korábban rendszeresen vásároltak drogot – kábítószer birtoklása megalapozott gyanúja miatt. A nyomozók a két kábítószer-kereskedelemmel gyanúsított férfit bűnügyi őrizetbe vették és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásuk indítványozására, amelyet a bíróság elrendelt.
A KR NNI munkatársai szakértők bevonásával folytatják a nyomozást.

Címkék: drog, gyula, kábítószer

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:36, csütörtök | Kék hírek

A Netflix nevében is próbálkoznak a csalók - Ne dőljön be!

Az elmúlt napokban több bejelentés is érkezett, mert a csalók egy népszerű televíziós szolgáltató nevében előfizetéseket kötöttek, felhasználva a sértettek nevét, bankkártyaadatait.

2026. Január 07. 07:52, szerda | Kék hírek

ORFK: a hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a balesetek száma

A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma

2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.

2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek

Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben

Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen