Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2020. Január 25. 13:26, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tatabányán eltörölték a bölcsődei gondozási díjakat

Tatabányán eltörölték a bölcsődei gondozási díjakat

Tatabányán március elsejétől a fiatal családok terheinek enyhítésére az önkormányzati bölcsődékben eltörölték a gondozási díjakat a közgyűlés egyhangú döntésével - tájékoztatta a polgármester az MTI-t.

Posztovicsné Szücs Ilona (Összefogás Tatabányáért) elmondta, a döntés 324 bölcsődést érint. A városnak a működési költségek részbeni átvállalását jelentő díjból évente 10 millió forint bevétele származott, azonban az adminisztrációs költségek elvitték a beszedett összeg közel felét.

A kimutatások szerint a teljes bölcsődei létszám kétharmada után a szülök csak a gondozási díjat fizették, mert gyermekeik számára ingyenes az étkezés.

A növekvő gyermeklétszám miatt a tatabányai önkormányzat több intézményben bővítésre, valamint egy minibölcsőde létesítésére pályázott, ezek negyven új férőhellyel bővíthetik a város bölcsődei hálózatát.

Címkék: bölcsőde, díj, tatabánya

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.