Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2018. Október 14. 00:00, vasárnap | Helyi

Tizenéves jövőtervezőket keres a UPC

Tizenéves jövőtervezőket keres a UPC

A UPC Magyarország a SKOOL és a Kódgarázs szakmai közreműködésével ismét meghirdeti a Future Makers Nagydíjat.

A kétfordulós versenyre 12 és 16 év közötti diákok nevezhetnek, 3 fős csapatokban, olyan saját fejlesztésű applikációval vagy weboldallal, amelyek valamilyen, az egész társadalmat, vagy a helyi közösséget érintő problémára adnak megoldást a technológia és digitális eszközök segítségével. A győztes csapat jutalma egy írországi utazás lesz, amelynek keretében részt vehetnek a világ egyik legizgalmasabb innovációs eseményén, a dublini Coolest Projectsen.
Világunkban számos olyan megoldatlan probléma van, melyekre a technológia jelentheti a megoldást. A Future Makers Nagydíj ezekre keresi a választ, egyúttal pedig gondolkodásra ösztönzi a fiatal tehetségeket. Hiszen a tizenéves korosztály már születése óta jól ismeri a technológiát, az őket körülvevő problémákkal pedig legalább ennyire tisztában vannak. A Future Makers 2018-as magyarországi fordulója a UPC Magyarország kezdeményezésében, a Kódgarázs és a SKOOL szakmai közreműködésével valósul meg.

A kétfordulós versenyre 12 és 16 év közötti diákok nevezhetnek, 3 fős csapatokban. A versenyzőktől olyan technológiai megoldásokat várnak, amelyek közösségi és gazdasági haszna a társadalom egésze számára fontos, és nem csupán egyének, vállalatok vagy befektetők számára. Elsősorban Scratch vagy AppInventor fejlesztői környezetben kidolgozott projektekkel, applikációkkal vagy weboldalakkal lehet pályázni. A csapatoknak azt is meg kell indokolniuk, hogy miért tartják fontosnak az adott problémát és annak megoldását egy kisebb vagy nagyobb közösség, vagy akár az egész társadalom szempontjából.

A magyar nyelven elkészített pályázatokat november 19-ig lehet beküldeni, az eredményhirdetés pedig december elején lesz. A hazai szakmai zsűri által legjobbnak ítélt pályamunkákat személyesen is prezentálják majd a pályázók, a győztes csapat jutalma pedig egy írországi utazás lesz, amelynek keretében részt vehetnek a világ egyik legizgalmasabb innovációs eseményén, a dublini Coolest Projectsen és ott a nemzetközi közönség előtt is bemutathatják alkotásukat.

A versennyel kapcsolatos részletes információkért és a felkészülést segítő hasznos tippekért érdemes felkeresni a www.futuremakers.hu weboldalt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.