Hírek
2019. Január 15. 07:42, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több intézményben látogatási tilalmat rendeltek el az influenza miatt
Több kórházban látogatási tilalmat rendeltek el az influenzaszerű megbetegedések halmozódása miatt - derül ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ honlapjáról. A Honvédkórházban részleges látogatási tilalmat vezettek be.
A Semmelweis Egyetem hétfőn azt közölte az MTI-vel, hogy influenzajárvány miatt látogatási tilalmat rendeltek el a Semmelweis Egyetem I. Sz. Belgyógyászati Klinikájának hematológiai és nefrológiai részlegein, valamint a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Szívelégtelenségi és Szívtranszplantációs intenzív részlegén.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ honlapja szerint a fővárosban a Magyar Református Egyház Bethesda Gyermekkórházban, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben van még részleges látogatási tilalom. Ezen felül Pest megyében a törökbálinti tüdőgyógyintézetben van még érvényben szintén részleges korlátozás.
A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ telephelyein és egyes osztályain az influenzajellegű megbetegedések magas száma miatt hétfőtől részleges látogatási tilalmat vezettek be - tájékoztatta az intézmény este az MTI-t.
A látogatási tilalom a Honvédkórház Róbert Károly körúti székhelyén és a Podmaniczky utcai telephelyén működő központi aneszteziológiai és intenzív terápiás osztályt, valamint a szülészet-nőgyógyászati osztályt és Perinatális Intenzív Centrum (PIC) szervezeti egységét érinti.
A hozzátartozókat arra kérik, hogy látogatás előtt tájékozódjanak a bevezetett korlátozásokról az intézmény honlapján (www.honvedkorhaz.hu).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
