Hírek
2021. Június 26. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emelt az ügyészség a Sárváron autókat gyújtogató férfi ellen
Közveszélyokozás bűntette, rongálás és garázdaság vétsége miatt vádat emelt az ügyészség egy letartóztatásban lévő ukrán állampolgárságú férfi ellen, aki tavaly december 17-én több autót is felgyújtott Sárváron
- közölte a Vas Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel. Simon József megyei főügyész ismertette: a férfi először egy autószerelő-műhely előtt álló gépkocsit gyújtott fel ittasan, három órával később egy másik utcában parkoló autót gyújtott meg, amelyről a lángok átterjedtek a mellette parkoló járműre is.
A vádirat szerint a három megrongált autóban összesen 1,142 millió forintnyi kár keletkezett. Az ügyészség rámutatott arra is, hogy a vádlott cselekménye miatt veszélybe kerültek más vagyontárgyak, például a parkolóban lévő tizenegy személygépkocsi is.
A Szombathelyi Járási Ügyészség a vádlottra börtönbüntetés kiszabását indítványozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
