Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2018. Február 16. 14:29, péntek | Belföld
Forrás: mti

Vasárnap hajnalban rövid ideig szünetel az e-matrica értékesítése

Vasárnap hajnalban rövid ideig szünetel az e-matrica értékesítése

Hálózati karbantartás miatt február 18-án, vasárnap hajnalban éjfél és fél kettő között maximum egy órás szünet lesz az úthasználati jogosultságok értékesítésében

- tájékoztatta az MTI-t a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) pénteken. A közleményből kiderül, a beavatkozás az e-matrica értékesítést és a 3,5 tonna össztömeg feletti teherjárművekre érvényes e- útdíj rendszert (HU-GO) egyaránt érinti.

A jelzett időintervallumban az ismert csatornák egyikén sem lesz lehetőség e-matricák és HU-GO viszonylati jegyek beszerzésére, ez utóbbi esetében az egyenlegek feltöltése is szünetel - hívta fel a figyelmet a szolgáltató. A NÚSZ ügyfélszolgálati irodáin igénybe vehető ügyintézési lehetőségek sem lesznek elérhetők - tették hozzá.

Fontos tudnivaló, hogy az idén januártól érvényes jogszabálynak megfelelően a jelzett üzemszünet végét követő hatvan percen belül a NÚSZ nem szab ki pótdíjat az e-matrica rendszerben jogosultság nélkül közlekedő járművekre. Ez a türelmi idő ugyanakkor nem vonatkozik a HU-GO rendszerben közlekedő 3,5 tonna feletti teherjárművekre - olvasható az anyagban.

A NÚSZ kiemelte: a technikai beavatkozás a fedélzeti eszközt (OBU-t) használó ügyfeleiket nem érinti, de nekik is gondoskodniuk kell arról, hogy a szóban forgó időszakra elegendő fedezetük legyen az útdíjakra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.