Hírek
2013. Július 22. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Visszaviszik Munkácsy Honfoglalását a Parlamentbe
Visszakerül Munkácsy Mihály Honfoglalás című festménye az Országházba - tudósított az M1 esti Híradója vasárnap.
Magyarország második legnagyobb festménye eddig a Nemzeti Galériában volt kiállítva, hogy a nagyközönség is megcsodálhassa. A képet a Hősök, Királyok, Szentek című kiállításon tekinthette meg először a nagyközönség, egy év alatt közel 70 ezren látták.
A hatalmas műalkotást vasárnap vették le a falról, csomagolás után egy hét múlva szállítják vissza a Parlament Munkácsy-termébe.
A Honfoglalás című festmény korábban még sohasem hagyta el az Országházat, az elmúlt egy évben a Magyar Nemzeti Galéria, a Múzeum Complex Kft. és a Munkácsy Alapítvány összefogásával mutatták be a galériában - hangzott el a Híradóban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
