Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2012. Március 23. 15:05, péntek | Helyi
Forrás: www.tatabanya.hu

Zenélő képek

Zenélő képek

Az In Memoriam Kodály Képzőművészeti Rajzpályázat eredményhirdetésén vett részt Dr. Kancz Csaba alpolgármester az Erkel Ferenc Zeneiskolában.

Nem véletlenül időzítették a verseny végét a Tavaszi Fesztivál idejére, amely szintén Kodály Zoltán munkássága előtt tiszteleg.
„Kodály Zoltánt Magyarországon különösképpen nem kell méltatni, a világ minden pontján, még Japánban is jelen van az oktatásban” – mondta Dr. Kancz Csaba alpolgármester a díjátadó ünnepségen. Hozzátette: Örömmel látja, hogy a számítógép, az internet és a televízió nem minden gyermeket csábít el a művészetektől. Ezt bizonyítja a sok remekmű, amit a versenyzők készítettek a pályázatra. Remek színhasználat, változatos kompozíciók és sallangmentesség jellemző az összes beküldött műre, amelyek témája minden esetben Kodály Zoltán munkásága és művei voltak. A pályázatra nem csak Komárom-Esztergom megyéből, hanem Zircről, Bakonyszentlászlóról és Badacsonytomajról is érkeztek rajzok. Elsöprő sikert a tatabányai Sárberki Általános Iskola ért el, több helyezett is tőlük került ki. Lévai Ádám grafikusművész , mint zsűritag is jelen volt a díjátadón. „ A rajzok, szinte megszólaltak. Bőség volt a jó rajzokból, nehéz volt dönteni. – hangsúlyozta a művész.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi

BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG

A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.

2026. Január 09. 09:44, péntek | Helyi

SZEMTANÚK JELENTKEZÉSÉT VÁRJUK

A Tatabányai Rendőrkapitányság 11010/1962/2025. bü. számon indított eljárást személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset gondatlan okozásának vétsége miatt.

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.