2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

Hírek

2011. December 05. 10:17, hétfő | Helyi sport

A FTC/PLER–t kell legyőzni a továbbjutáshoz

December 7 – én, szerdán 18 órától az FTC/PLER együttese ellen játszik Magyar Kupa mérkőzést a Tatabánya Carbonex KC. A továbbjutás egyetlen mérkőzésen, a Sportkastélyban dől el.

Debre Viktor együttese az idei szezonban már találkozott a fővárosi gárdával. Az a találkozó mindenkinek emlékezetes, nem csak azért, mert a hatalmas forgalom és dugók miatt későn érkezett meg a tatabányai csapat, hanem a mérkőzés alakulása miatt is.
Zsiga Gyula tanítványai ellen akkor 20 percig bírta a tempót a tatabányai együttes. Ott aztán elfáradtak Dénes Jánosék és az első félidő végére három góllal már a fővárosiak vezettek.
A második félidőben húsz percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a Carbonex egyenlíteni tudjon. A 26. percben Ivo Diaz góljával vette át a vezetést a tatabányai csapat. A végeredmény akkor: FTC/PLER – Tatabánya Carbonex KC 23 – 24.

Látványos csillaghullás várható május első hétvégéjén

Az év egyik legszebb meteorraja, az Éta Aquaridák csillaghullása lesz látható vasárnap hajnalban.

2024. Május 02. 15:22, csütörtök | Belföld

EM: áprilisban is termelési csúcsot döntöttek az ipari naperőművek

Újabb rekordot hozott a múlt hónap utolsó napja a nagyobb méretű napelemes rendszerek termelésében - tette közzé az Energiaügyi Minisztérium (EM) a Facebook-oldalán csütörtökön.

2024. Május 02. 15:21, csütörtök | Belföld

NGM: a kormány üdvözli az üzemanyagárak újabb csökkentését

A kormány üdvözli a Mol bejelentését, miszerint szombattól, azaz 2024. május 4-től újabb 4-4 forinttal csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára.

2024. Május 02. 09:12, csütörtök | Belföld